Novinky

Klubová výstava hovawartů- Ria 1. místo, titul CAC

28.09.2013 19:15

Dne 28.9.2013 se konala Klubová výstava hovawartů v Bochovicích a já jsem s oběma holkama vyrazila po dlouhé době na pole výstavní. Barčetka bohužel ráno stihla divoce pobíhat v oranici a pak při nastoupení do kruhu kulhala, takže jsem s ní musela odstoupit. Naštěstí Riuška ukázala, že leccos zdědila po své mámě a v poměrně silné konkurenci  v mezitřídě vyhrála a získala  známku výborná 1 a titul CAC!

 

Praktická stopa 2013- Barchettka 3.místo!

28.09.2013 19:14

Již druhý ročník akce Praktická stopa pořádala Kynologická záchranná jednotka(www.kzjcr.cz ) ve dnech 20.-22.9.2013 na Zahradišti. Celkem 12 týmů nastoupilo na vyloženě praktickou stopu dlouhou 1,5km, dvě hodiny starou, vedenou doslova cestou necestou. Letos  Barčetka dokázala zúročit řadu stopařských zkušeností a umístila se na 3.místě!

 

Barchettka složila na mezinárodních zkouškách sutinovou zkoušku RH-TA

28.09.2013 19:12

Barchettka na mezinárodních zkouškách IRO v Brně složila sutinovou zkoušku RH-TA ! Nejenže mě moc potěšila, ale také mi  dokázala , že ještě stále má chuť pracovat.

Štěnátka v nových domovech

11.05.2012 23:06

 V období mezi 7-8 týdnem jsme se s našimi štěňátky loučily a ony postupně odcházely do svých nových domovů. Dle zpráv si všechna velice rychle v novém prostředí  zvykla a dělají svým páníčkům radost. Takže nezbývá než šťěnátkům i jejich páníčkům popřát, ať je všem spolu dobře!

Doma jsme si nechali černoznakatou fenku Briu (říkáme jí Ria). Řádí divoce po celém domě, začínáme již s nácvikem stopování formou čtverečků a zatím se jeví Ria jako velice šikovná holka.

Barchetta Mílas Moravia-6.místo v soutěži o !NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO PRACOVNÍHO HOVAWARTA ROKU 2011

15.04.2012 16:38

Barchettka se umístila na 6.místě v soutěži o"Nejúspěšnějšího pracovního hovawarta roku 2011"!

Vzhledem k tomu , že jsme se minulý rok věnovali pouze stopování a body získaly tedy "pouze" za stopařské zkoušky a soutěže, tak si umístění velice cením. Letos plánujeme další stopařské zkoušky a závody, tak doufámk, že se nám bude dařit i nadále.

B-vrh VICTORIA BRUNENSIS je na světě!

10.03.2012 16:25

Dne 9.3.2012 se narodila v chovatelské stanici Victoria Brunensis 4 štěnátka-dvě černoznakaté fenky, jeden černoznakatý pejsek a jeden plavý pejsek!

Všichni jsou zdraví, maminka Barčetka porod zvládla dobře a z temperamentní divošky je vzorná máma.

O  životě štěnátek můžete číst v sekci B vrh

 

 

Co se u nás děje..

30.01.2012 21:42

leden 2012

Nový rok jsme s Barchettkou zahájily výletem do Německa do městečka Gerolzhofen, kde na Barču čekal ženich-plavý hovawart Dex von Schondratal,alias Djambo. Plavý mohutný hovawart, s vyrovnanou povahou, tmavým pigmentem..sympatie byly oboustranné a tak doufám, že za dva měsíce se budeme moci těšit na štěnátka!

 

 

 

 

říjen 2011

Letošní sezonu jsme úspěšně zakončily zkouškovým hattrickem:

- ZZZ -zkouška záchranářské způsobilosti-zkouška vstupní, ale nutná pro účast na svazových akcích a závodech, dosud jsme jako nečleni Svazu( jsme členové KZJ ) neměli možnost tyto zkoušky skládat

-ZPS1- zkouška psa stopaře-stopa cizí, 2 hodiny stará, 500m dlouhá,5krát lomená, z toho jednou v ostrém úhlu

-FH1- zkouška psa stopaře 1.stupně- stopa cizí, 3hodiny stará,dvakrát křížená, 1200m dlouhá, 6 lomů, přechod terénu a cesty

A ted již jen vyčkávám, kdy Barča začne hárat a my budeme moci vyrazit do Německa na krytí.

 

září 2011

Tento víkend na Memoriálu MUDr.Olgy Královej-Mistíkovej v Donovalech jsme s Barchettkou splnily limit vrchovolé stopařské zkoušky RH-FB a obsadily 3. místo!
Barča se snažila, nelehkou, tři hodiny starou a 2000kroků dlouhou stopu zvládla za 175 bodů, poslušnost za 41bodů, dovednost taktéž za 41 bodů a udělala mi obrovskou radost.

 

DŮLEŽITÉ UDÁLOSTI Z MĚSÍCŮ MINULÝCH

30.01.2012 21:34

Tato webová prezentace by měla navazovat na moje dříve používané stránky www.jolana.xf.cz  a na firemní stránky mojí veterinární praxe www.sanovet.cz . Ráda bych, aby zde všichni návštěvníci nalezli informace jednak z oblasti chovatelské stanice Victoria brunensis,jednak z oblasti záchranářského výcviku, kterému se věnujeme. Přeji všem, aby se Vám na našich stránkách líbilo. Jolana Kaplanová

A ještě pár nejdůležitějších událostí z měsíců minulých:

-říjen 2010: zúčastnily jsme se MISTROVSTVÍ hovawart klubu v kategorii záchranářské dle IRO-TA, kterou posuzoval pan rozhodčí Pavel Šabacký a tentokrát se Barčetka opravdu snažila a tak se nám podařilo vybojovat 1.MÍSTO s celkovým počtem bodů 280! Chovatelskou stanici Mílas Moravia reprezentoval na této akci také Barčetin bráška Bentley a v kategorii ZM obsadil krásné 3. místo!

Dnes jsme obdrželi dopis z Belgie, že dne 17.3.2010 byl Byl Barchettě přiznán titul Interchampion !!

 

 

LEDEN 2010-Barchettce byl přidělen titul SLOVENSKÝ ŠAMPION !!

 


TENTOKRÁT JSME VYRAZILY NA JEDNU PRO NÁS ZCELA NOVOU DISCIPLÍNU- A TO DOGTREKING-ZVLÁDLY JSME 46 KM!

Jedna fotka ze speciální výstavy-Knížecí rybník 2009

 

 

V dubnu 2009 jsme  s Barčetkou dve  Velké Bíteši složily zkoušku FPr3 !!!

Mistrovství hovawart klubu 2009 -Velká Bíteš

Tuto sobotu jsme se s Barčetkou zúčastnili Mistrovství hovawart klubu, nastoupili jsme v záchranářské kategorii. Byť jak při speciální práci, tak v poslušnosti máme ještě hodně co zlepšovat, musím říct, že Barčeta se snažila (a to navzdory těsně před startem rozřízlé tlapce). Nejenže splnila limity zkoušky RH-FLA, ale domů jsme si odvezly i diplom za 2. místo, veliký pohár a hlavně dobrý pocit!! :-)

 

Dne 5.3. 2009 se dožívají krásných jedenácti let potomci od Gájinky!! Tedy vrh A Victoria Brunensis! Všem jim moc moc gratuluji a přeji jim i jejich páničkům ještě spoustu společných dní plných radostí a zdraví!!