Jak šel život..

Ve středu 1.8.2007 odešla do psího ráje GÁJINKA...Byla do poslední chvíle i ve svém vysokém věku veselá, spokojená a šťastná...Teď snad již pobíhá se svými kamarády po nebeských loukách.. nám však strašně moc chybí...

  • Únor 2007

To chlupaté plavé klubíčko jménem Gájinka jsme si dovezli od pana Fábina v lednu roku 1995- v té době jsem ještě studovala Veterinární farmaceutickou univerzitu a tak jsme si s Gájinkou mohly bezstarostně užívat studentského života. Brzy jsme zjistili, že více než na výstavách se nám líbí v lesích a na cvičáku a s plnou vervou se pustili do výcviku. Nejprve na cvičišti v Tišnově, poté jsme okusily záchranářský výcvik a ten si nás obě získal ... Staly jsme se členem Záchranné brigády města Brna a naše snaha byla oceněna brzy prvními složenými zkouškami. Jezdily jsme na záchranářská soustředění, trénovaly vyhledání v lese, v sutinách, v lavině i ve vodě a strašně se nám to líbilo! Postupně jsme do průkazu dostaly zapsáno 19 zkoušek a také nám Svaz záchranných brigád udělil třetí výkonostní třídu.
Samozřejmě i výstavy a bonitaci jsme nepustily úplně z hlavy, občas jsme se někde proběhly v kruhu a v roce 1997 jsme zvládly bonitaci. Zde jsme si nejvíce cenily optimální známky v povaze. Pak už nadešel ten pravý čas na nějaká psí miminka- ženicha naštěstí nevybírala Gaia( jejími favority byli ti nejvoříškovatější voříšci), takže po úspěšných zásnubách s Dustynem Plavý vítr se nám narodilo 9 plavých skotačících drobečků- vedených v análech jako vrh A Victoria Brunensis. Po dvou měsících se štěňátka rozutekla do nových domovů a my se vrátily k běžnému životu, naplněném vycházkami,výcvikem, závody a hlavně radostí ze spousty společných prožitých let.
V dubnu loňského roku do naší smečky přibyla černoznakatá divoška Barča a Gája brzy rozptýlila mé obavy a přijala nového člena smečky s tolerancí a shovívavostí, jak se sluší na úctyhodnou mámu.Ale své prvenství ve smečce si zatím drží pevně ve svých tlapkách.
Loni Gájinka oslavila 12!! Narozeniny a já pevně věřím, že náš společný život ještě dlouho potrvá..