Vývoj štěňátek

VÝVOJ ŠTĚŇÁTEK

19.05.2012 20:59

Štěnátka v nových domovech

11.05.2012 23:06

V období mezi 7-8 týdnem jsme se s našimi štěňátky loučily a ony postupně odcházely do svých nových domovů. Dle zpráv si všechna velice rychle v novém prostředí zvykla a dělají svým páníčkům radost. Takže nezbývá než šťěnátkům i jejich páníčkům popřát, ať je všem spolu dobře!

Doma jsme si nechali černoznakatou fenku Briu (říkáme jí Ria). Řádí divoce po celém domě, začínáme již s nácvikem stopování formou čtverečků a zatím se jeví Ria jako velice šikovná holka.

První velký výlet štěnátek

22.04.2012 16:28

Dnes jsme vyrazili se všemi štěnátky a samozřejmě i s Barčetkou na výlet- na chatu. Štěnátka cestovala autem s Barčou a cestu zvládla zcela v pohodě, neblinkala ani se nebála, někteří dokonce cestou spokojeně spali. Chatu máme v lese, na neoploceném pozemku, takže ihned po příjezdu se štěnátka neohroženě rozběhla na všechny strany a my jsme měli plné ruce práce je uhlídat. Překvapilo mě, že byli zcela sebejistí, nové prostředí je vůbec nelekalo, prostě zde od první minuty řádili ze všech sil- a že jich měli dostatek! Fotky z tohoto výletu najdete ve fotogalerii v sekci "První výlet štěnátek"

 

6 týdnů -čas odchodu k páníčkům již na dohled!

21.04.2012 17:36

Štěnátka již měly šest týdnů a já již pomalinku chystám "výbavičku", aby mohli,někteří již za týden, zvesela odskotačit ke svým novým páníčkům. I když mně bude mnohem méně veselo, už jsem si zvykla na jejich roztomilé dovádění a jejich hravou přítomnost. Ještě že nám jedna fenka, Bria, zůstane doma! Je úžasné sledovat ten překotný vývoj od slepých "myšiček" přes pištící kuličky až po dnešní již sebevědomé hravé medvídky.

V následujících dnech čeká štěnátka první očkování, čipování a zítra se chystáme na velký výlet autem na chatu, aby se taky svezly autem a podívaly do pořádného lesa.

Barčetka se občas ještě nechá pemluvit a dá jim trošku napít, ale jinak již spíše jen z dálky dozoruje, zda jim nehrozí nějaké nebezpečí a pravda, také už docela žárlí na neustálou pozornost, která je štěnátkům věnována.

Barchetta Mílas Moravia-6.místo v soutěži o !NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO PRACOVNÍHO HOVAWARTA ROKU 2011

15.04.2012 16:38

Barchettka se umístila na 6.místě v soutěži o"Nejúspěšnějšího pracovního hovawarta roku 2011"!

Vzhledem k tomu , že jsme se minulý rok věnovali pouze stopování a body získaly tedy "pouze" za stopařské zkoušky a soutěže, tak si umístění velice cením. Letos plánujeme další stopařské zkoušky a závody, tak doufámk, že se nám bude dařit i nadále.

Naše smečka má 5 týdnů

15.04.2012 16:24

Z malinkých štěnátek již jsou divoši, přestože jsou jen čtyři, je jich všude plno. Na zahradě jsou v podstatě témř celé dny a já tam s nimi trávím každou volnou chvilku. Mají zde na hraní spoustu hraček, ale i prkna na přelézání, tunýlek ze stolu na prolézání, a snažím se přidávat stále nové podněty, aby byli zvyklí na zvyuk, cizí předměty a materiály, apod. S nadšením vítají každou návštěvu- ještě že o návštěvy není naštěstí nouze..

Co se týká krmení, připomínají otesánky, žerou cca 5-6 krát denně-granule, maso s přílohou, kaši, tvaroh,jogurt, piškoty, ..vše s obrovskou chutí.

tento týden byli podruhé odčerveni a příští týden je čeká první očkování a také plánujeme projíždku autem..

 

Čtyřtýdenní dráčči

07.04.2012 19:29

Štěnátka oslavili čtyři týdny svého života veselým pobíháním po zahrádce. Začínají zvědavě prozkoumávat své okolí, nožičky je už docela poslouchají, umí se už i rozběhnout, takže začíná být problém je v klidu vyfotit.. jen se přiblížím na dohled, hned se za mnou všichni o překot sbíhají a chtějí se mazlit, hladit, hrát si. A také trénovat svoje ostré zoubky. Na zahradě již tráví více času, jsou zde moc spokojení, výběh doma už jim začíná být malý. Na žrádlo dostávají mlíčko,kaši,ale už i namočené granule. Největší pochoutkou, kterou doslova zhltnou, je hovězí maso.

Barčetka je ještě několikrát denně nakojí, ale často už na ně výhružně zavrčí, když jsou jejich zoubky příliš ostré.

 

Třítýdenní štěnátka

01.04.2012 22:06

Naši čtyři chlupáčci už mají tři týdny. A v této době vidíme obrovský skok-jejich náplní již není pouze jídlo a spánek, najednou si začínají všímat sourozenců i lidí kolem sebe.. začínají si hrát, dovádět, poštěkávají, vrčí, knučí, stále sice ještě trošku neohrabaně,ale již docela rychle pobíhají a poskakují v ohrádce.

Odstranili jsme již porodní bednu a štěnátka mohou volně pobíhat po celé místnosti. Dostávají sem také první hračky, které začínají okusovat a pečlivě zkoumat. Narostli jim již maličké, ale pořádně ostré mléčné zoubky a také jsme již stříhali drápky, kterými Barču docela trápili. Však již také začínají papat z misek- někteří pěkně kultivovaně, někteří pořádně s chutí a celým tělem..Barča zatím samozřejmě dále kojí, ale její mlíčko už štěnátkům nestačí.

Pokud to počasí aspon trošku dovolí, jdou štěnátka několikrát denně alespon na chviličku ven, aby se ještě více proběhli a rozkoukávali po zahradě.

Štěnátka jsou již také poprvé odčervená a mají již svá jména- pejsci budou Baxter a Berry Britten, fenky Barica a Bria. Na všechny se už těší jejich páníčci.

A jedna z fenek zůstane určitě doma, jen jsme se ještě neshodli která, nejraději bychom si totiž nechali štěnátka všechny :-)

Štěnátka mají dva týdny

24.03.2012 21:17

Štěnátka rostou jako z vody, každým dnem je vidět obrovské pokroky, už ťapají sice ještě nejistě na vratkých nožičkách ve své ohrádce, začínají se pošťuchovat mezi sebou a také již nelze přeslechnout jejich ňafání a štěkání..během úklidu ohrádky se dnes také poprvé podívali ven a jejich sametové kožíšky poprvé ucítili teplé sluneční paprsky.. nové fotky naleznete ve fotogalerii

Štěnátka již otevírají oči..

20.03.2012 21:35

Barčetčiny čtyři štěňátka mají dnes 10 dní, pořádně povyrostla-zdvojnásobila svoji váhu, mají ted v průměru 1,1 kg, začínají chodit a hlavně již mžourají na svět..tak kéž je pro ně po celý život vždy svět přívětivím a vlídným místem.. pro většinu štěnátek již máme nové páníčky a věřím, že se u nich štěnátka budou mít dobře..

nové fotky najdete ve fotogalerii..

B-vrh VICTORIA BRUNENSIS je na světě!

10.03.2012 16:25

Dne 9.3.2012 se narodila v chovatelské stanici Victoria Brunensis 4 štěnátka-dvě černoznakaté fenky, jeden černoznakatý pejsek a jeden plavý pejsek!

Všichni jsou zdraví, maminka Barčetka porod zvládla dobře a z temperamentní divošky je vzorná máma.